75258-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Norrköping: Reparation, underhåll och tillhörande tjänster avseende sjöfart och annan utrustning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Varvsöversyn på arbetsfartyget Fyrbyggaren
Referensnummer: 20-00144
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50240000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster avseende sjöfart och annan utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Sjöfartsverket (SjöV) ger Er tillfälle att lämna anbud på varvsöversyn inklusive målning på arbetsfartyget Fyrbyggaren.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45442100 Målning, 50241000 Reparation och underhåll av skepp, 50241100 Reparation av fartyg
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen