See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Svavelvätereducering
Beskrivning: Ramavtalet syftar till att hitta en långsiktig och pålitlig leverantör för att reducera nivåerna av svavelväte inom ESEMs avloppssystem.
Intern identifierare: UH 24-29
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 24962000 Vattenreningskemikalier
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generella krav
Beskrivning: Ramavtalet syftar till att tillhandahålla tjänster inom reduktion av svavelväte, med produkten kalciumnitrat CaNO3 45 % lösning, inom avloppsnätet. Tjänsten ska omfatta övervakning, analys och behandling för att minska svavelvätehalter till nivåer som uppfyller gällande miljölagstiftning och hälsoskyddsstandarder.
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Pris