752658-2025 - Resultat
Sverige – Järnvägsingenjörstjänster – Nytt utskick Ljusdal och Hälsingenybo, växelbyte 10 st växlar projektering
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Nytt utskick Ljusdal och Hälsingenybo, växelbyte 10 st växlar projektering
Beskrivning: Projektering inklusive bland annat växelbyte 10 st växlar
Intern identifierare: KOM-418380
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71311230 Järnvägsingenjörstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71311300 Konsulttjänster för infrastruktur
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Nytt utskick Ljusdal och Hälsingenybo, växelbyte 10 st växlar projektering