752805-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Byggnation av sporthall – Nybyggnation Sporthall Tullinge gymnasium
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelNybyggnation Sporthall Tullinge gymnasium
BeskrivningNybyggnation Sporthall Tullinge gymnasium.
Intern identifierareTFN/2024:00321
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45212225 Byggnation av sporthall
Ytterligare klassificering (cpv): 45212000 Bygg- och anläggningsarbeten: byggnader för fritidsaktiviteter, idrott, kultur, inkvartering och restaurangverksamhet
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareNybyggnation Sporthall Tullinge gymnasium