752879-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Datorer och datamateriel – Produktförsörjning IT-utrustning för Varbergs kommun
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelProduktförsörjning IT-utrustning för Varbergs kommun
BeskrivningUpphandlingen omfattar IT-utrustning, service/support och logistik samt produktnära tjänster inom områdena datorer, surfplattor, skärmar, mobiltelefoner och AV-produkter samt kringutrustning. Upphandlande myndighet är: Varbergs kommun, Org.nr: 212000-1249 Varbergs Bostad AB, Org.nr: 556502-4220 Varbergs Fastighetsaktiebolag, Org.nr: 556082-0705 Räddningstjänsten Väst, Org.nr: 222000-2964
Intern identifierareKS 23/85
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 30200000 Datorer och datamateriel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelGenerell del