2. Förfarande
Förfarande
Titel: Entreprenad - K0762.028 Nordic Ombyggnation
Beskrivning: Omobyggnation av en befintlig tillverkningslokal i Arvidsjaur till en lager- och kontorsbyggnad. Projektet är beläget i Arvidsjaurs kommun.
Intern identifierare: 4952/2025
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45216000 Bygg- och anläggningsarbeten: byggnader avsedda för ordningsmakten eller brand- och räddningstjänsten samt militärbyggnader
Ytterligare klassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete, 45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten, 45210000 Byggnadsanläggning, 45213000 Bygg- och anläggningsarbeten: affärs-, lager- och industribyggnader samt byggnader med anknytning till transport, 45216200 Bygg- och anläggningsarbeten: militärbyggnader och -anläggningar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000