75307-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Konsulttjänster för infrastruktur – Byggledare berg till Västlänken, projekt Haga, delprojekt Otterhällan
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelByggledare berg till Västlänken, projekt Haga, delprojekt Otterhällan
BeskrivningTrafikverket söker en (1) resurskonsult som byggledare berg till Västlänken, projekt Haga, delprojekt Otterhällan. Konsulten medverkar till ett effektivt genomförande genom god samverkan mellan alla parter - beställare, entreprenör, specialister, projektörer m. fl. Konsulten förväntas vara närvarande i produktionen, verka för en trygg och säker arbetsmiljö samt bidra till att rätt funktion och kvalitet uppnås.
Intern identifierareKOM-419684
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71311300 Konsulttjänster för infrastruktur
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareByggledare berg till Västlänken, projekt Haga, delprojekt Otterhällan