2. Förfarande
Förfarande
Titel: Lokalvård
Beskrivning: Länsstyrelsen inbjuder härmed intresserade leverantörer att lämna anbud avseende upphandling av "Lokalvård inklusive tilläggstjänster Länsstyrelsen i Västmanlands län".
Intern identifierare: 114-4819-25
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90910000 Städning
Ytterligare klassificering (cpv): 90919200 Kontorsstädning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Lokalvårdsuppdrag Länsstyrelsen i Västmanlands län
Beskrivning: Upphandlingen avser lokalvård i Länsstyrelsen i Västmanlands läns lokaler på Västra Ringvägen 1 i Västerås
Intern identifierare: 1764755-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Kvalificering
Beskrivning: Lokalvårdsuppdraget innefattar; Regelmässig lokalvård, anskaffning och hantering av städmaterial, städprodukter/kemikalier och städutrustning/maskiner för utförande av lokalvårdsuppdraget samt periodisk städning.
Intern identifierare: 1764756-1