753273-2025 - Resultat
Sverige – Konsulttjänster för personalförvaltning – Inhyrning av bemanningspersonal – Socialtjänst och LSS
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – förenklat system
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Inhyrning av bemanningspersonal – Socialtjänst och LSS
Beskrivning: Upphandlingen avser inhyrning av bemanningspersonal inom socialtjänsten i syfte att täcka temporära personalbehov.
Intern identifierare: 25/86
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandets viktigaste kännetecken: Öppet förfarande
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79414000 Konsulttjänster för personalförvaltning
Ytterligare klassificering (cpv): 79610000 Personalförmedling, 79620000 Förmedling av personal, även tillfälligt anställda, 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård, 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster, 85310000 Socialt arbete, 85320000 Socialvård
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000