Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Varvsunderhåll på fartyget Svea
Referensnummer: 23-03999
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50241100 Reparation av fartyg
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingsföremål
Svenska Sjöfartsverket ge Er tillfälle att lämna anbud angående årlig varvsöversyn samt utförande av diverse övriga arbeten på fartyget Svea.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 50240000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster avseende sjöfart och annan utrustning, 50241000 Reparation och underhåll av skepp, 50241100 Reparation av fartyg, 50241200 Reparation av färjor, 50242000 Ombyggnad av skepp
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen