753299-2023 - ResultatSverige-Kalix: Försäkrings- och pensionstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Försäkring av intjänade pensionsrätter (IPR) där förmånstagare är äldre än 65 år 2023
Referensnummer: 2023-335-05 KS
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
66500000 Försäkrings- och pensionstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Försäkring av intjänade pensionsrätter (IPR) där förmånstagare är äldre än 65 år.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
66510000 Försäkringar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen