753309-2023 - ResultatSverige-Uppsala: Kemiska produkter
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bränd kalk CaO
Referensnummer: 1007877680
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
24000000 Kemiska produkter
II.1.4.
Kort beskrivning
Leverans av bränd kalk (CaO) till Anläggning 26, Boländerna Uppsala. Vattenfall AB Heat Sweden.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
24000000 Kemiska produkter, 44921200 Bränd kalk
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Leverans av bränd kalk (CaO) till Anläggning 26, Boländerna Uppsala. Vattenfall AB Heat Sweden.