See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Evenemangssäkerhet, publiksäkerhet och sjukvård
Beskrivning: Avtalet är uppdelat i två delar. Del A omfattar omfattar säkerhetskoordinator, publiksäkerhetstjänster som som dikeschef, scendikespersonal, arbetsledare för publikvärdar och publikvärdar vid evenemang. Del B omfattar sjukvårdstjänster vid evenemang som läkare, sjuksköterskor, sjukvårdare, ambulansberedskap och sjukvårdssamordnare vid evenemang.
Föregående meddelande: 225794-2022
Intern identifierare: STK-2021-1172
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: ja
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 92000000 Fritids-, kultur- och sporttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000