2. Förfarande
Förfarande
Titel: Banktjänster, Kontantkort, Företagskort, Betallösning, Kortterminaler och kortinlösentjänster
Beskrivning: Skellefteå kommunkoncern, dvs. Skellefteå Kommun, Skellefteå Stadshus AB, samt alla konton som ligger utanför koncernvalutakontot och administreras av kommunen eller dess bolag nedan kallad Kunden, har för avsikt att upphandla två störra områden: Område 1 avser • Banktjänster • Kontantkort • Företagskort Område 2 avser • Betallösning, Kortterminaler och Kortinlösentjänster Se bilaga nulägesbeskrivning samt Koncernkontostruktur för vad som gäller för Skellefteå Kommunkoncernen i nuvarande avtal. Anbud kan lämnas för båda områdena eller enstaka. Utvärdering kommer att göras på bästa pris och kvalitet på respektive område. Vi kommer att utse en vinnare per område vilket leder till att det kan komma att anta två (2) olika leverantörer för dessa områden.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 66000000 Finans- och försäkringstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: BANKTJÄNSTER, KONTANTKORT OCH FÖRETAGSKORT
Beskrivning: Detta område avser banktjänster, kontantkort och företagskort.
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102927:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 66110000 Banktjänster, 30163000 Betalkort, 30161000 Kreditkort
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: BETALLÖSNINGAR, KORTTERIMINALER OCH KORTINLÖSEN
Beskrivning: Detta område avser Betallösning, Kortterminaler och Kortinlösenstjänster.
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102927:Lot:2