Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ny-, om- och tilbyggnation, Etapp 2, Vibackeskolan
Referensnummer: UH-2018-82
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 44111000 Byggnadsmaterial
II.1.4.
Kort beskrivning
Projektet omfattar ny- om- och tillbyggnad av Vibackeskolan, Alnö.
Upphandlingen kommer att avslutas med elektronisk auktion. Auktionen påbörjas tidigast på tredje dagen efter sista anbudsdag. Kvalificerade leverantörer kommer att bjudas in per e-post till den avslutande auktionen.
Vid budgivning måste samma konto användas som när anbudet lämnades in.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 44111000 Byggnadsmaterial, 44190000 Diverse byggmaterial, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45000000 Anläggningsarbete
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen