2. Förfarande
Förfarande
Titel: Klienter, elevdatorer, bildskärmar, mobiltelefoner och IT-tillbehör
Beskrivning: Upphandlingen avser ett ramavtal för upphandlande myndigheters behov av dator klienter (Bärbara PC, Stationära PC, Elevdatorer, Surfplattor, Skärmar, Dockningsstationer), mobiltelefoner samt IT-tillbehör och övrigt. Även vissa tilläggstjänster som närmare specificeras i FFU, till exempel stöldskyddsmärkning, imagering, logistik.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 30200000 Datorer och datamateriel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93798:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 32250000 Mobiltelefoner, 30213000 Persondatorer, 30213100 Bärbara datorer, 30230000 Datorrelaterad utrustning, 32000000 Radio-, televisions-, kommuniktions- och telekommunikationsutrustning samt tillhörande utrustning