753694-2023 - ResultatSverige-Ludvika: Renovering av byggnader
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Byggarbeten- Hedemora och Säter
Referensnummer: GNU 2023/105
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45262690 Renovering av byggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenadarbeten inom bygg som t.ex. ombyggnadsarbeten, lokalanpassningar, kompletteringar, mindre nybyggnationer,
reparationer och service för samtliga beställarens ägda och förvaltade fastigheter.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Byggarbeten Hedemora
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Byggarbeten Säter
Del nr: 2