75372-2021 - ResultatSverige-Karlstad: Energimätare
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mätsystem för el och fjärrvärme/kyla
Referensnummer: KNAT-2020:187
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38551000 Energimätare
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av Mätsystem för el och fjärrvärme/kyla inklusive installation av mätare, drift av centralt IT-system samt framtida support.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen