See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Konfektyr, mellanmål, snacks och dryck till kioskverksamhet
Beskrivning: Norrköpings kommun, inbjuder er att lämna anbud på offentlig upphandling som omfattar konfektyr, snacks, mellanmål och dryck till kioskverksamhet främst kommunens fritidsgårdar men även till den kommunala verksamheten Cnema. Anbud ska lämnas i enlighet med de villkor som framgår av upphandlingsdokumenten. Anbudsgivning, bevakning av nuvarande inklusive kommande upphandlingar och avtal är en kostnadsfri tjänst via kommunens upphandlingsverktyg www.e-avrop.com.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 15800000 Diverse livsmedel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:103131:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 15840000 Kakao: choklad och sötsaker, 15842000 Choklad och sötsaker, 15842200 Chokladvaror, 15982000 Läskedrycker, 15980000 Alkoholfria drycker