753942-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Utrustning för väghållning – Plog och isrivarstål, Gatudrift
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelPlog och isrivarstål, Gatudrift
BeskrivningLuleå Kommun upphandlar Plog- och isrivarstål till gatudriften
Intern identifierareKLF2025/1782
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 34921000 Utrustning för väghållning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierarePlog och isrivarstål, Gatudrift