754058-2023 - ResultatSverige-Luleå: Konsulttjänster för företagsutveckling
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
DIS – Konsulttjänster Regional Utveckling
Referensnummer: 22/144
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79411100 Konsulttjänster för företagsutveckling
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Norrbotten inbjuder till att ansöka om att delta i ett dynamiskt inköpssystem - Konsulttjänster Regional Utveckling.
Upphandlingsdokumenten innehåller samtliga förutsättningar och krav som gäller för anbudsgivningen.
Upphandlingen genomförs i enlighet med 8 kap 1-14 §§ i Lag (2016:1145) om offentlig upphandling (LOU). Kvalificering av ansökande och tilldelning av kontrakt sker enligt reglerna för ett selektivt förfarande.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster, 79410000 Företags- och organisationsrådgivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen