75407-2023 - ResultatSverige-Stockholm: Anläggningsarbete
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ombyggnad gård omr 120 Kv Flyghöjden 1 (projekt 17020)
Referensnummer: 2022-2020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45000000 Anläggningsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Hela gården ska renoveras, alla ytskikt med möbler lekutrusning mm. Ett helt nytt dagvattensystem med fördröjningsmagasin ska anläggas samt även fördröjning av skyfallsregn. Ny armatur belysningsstolpar, plantering av buskar, perenner och träd. Etableringsskötsel av växter fram till godkänd slutbesiktning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen