2. Förfarande
Förfarande
Titel: Automationsprodukter
Beskrivning: Syftet med upphandlingen är att tillgodose Uppsala Vattens behov av hårdvara till automationssystemen på våra dricksvattenverk, reningsanläggningar och biogasanläggning.
Intern identifierare: UVA-2025-01592
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Förfarandets viktigaste kännetecken: Enligt upphandlingsdokument.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 48921000 Automationssystem
Ytterligare klassificering (cpv): 32552420 Frekvensomvandlare
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Mängd: 1 000 stycken