2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling Kostplaneringsystem och Egenkontroll
Beskrivning: Upphandlingen av ett Kostplaneringssystem med Egenkontrollsystem. Ett produktionsplaneringssystem med ett egenkontrollprogram, som kommer att användas av VGR, inom Område Måltider på Försörjningsförvaltningen och Naturbruksförvaltningen. Lösningen skall hostas hos VGR (On-Prem).
Intern identifierare: RS 2023-04477
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72212330 Programvaruutvecklingstjänster för schemaläggning och produktivitet
Ytterligare klassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem, 48330000 Programvara för schemaläggning och produktivitet
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000