75423-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Hjälpmedel för funktionshindrade personer – Hjälpmedel för kognition, fjärrkontroll och larm
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelHjälpmedel för kognition, fjärrkontroll och larm
BeskrivningUpphandling av hjälpmedel för att kompensera för kognitiva funktionsnedsättningar, för att kunna fjärrstyra sin omgivning vid rörelsehinder, samt för att kunna larma efter hjälp inom bostaden/vårdenheten.
Intern identifierareRS 2025-02347
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33196200 Hjälpmedel för funktionshindrade personer
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000