See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Gånghjälpmedel - länsupphandling
Beskrivning: Upphandling av gånghjälpmedel till Kalmar läns 12 kommuner
Intern identifierare: U-112-2023
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33196000 Medicinska hjälpmedel
Ytterligare klassificering (cpv): 33141720 Gånghjälpmedel, 33190000 Diverse medicinktekniska produkter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Beskrivning: Upphandling av gånghjälpmedel till Kalmar läns 12 kommuner.
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Rollator smal modell
Beskrivning: Rollator med 8" hjul, bakåtvända handtag, smal modell
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Rollator bakåtvända handtag
Beskrivning: Rollator med 8" hjul och bakåtvända handtag
Huvudklassificering (cpv): 33190000 Diverse medicinktekniska produkter
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Rollator, tunga brukare
Beskrivning: Rollator med 8" hjul, bakåtvända handtag, för tunga brukare
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Rollator 10-12" hjul
Beskrivning: Rollator med 10-12" hjul
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Gåbord-RA
Beskrivning: Avtal gällande Gåbord-RA, så kallade RA-rollatorer
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Gåbord
Beskrivning: Avtal gällande gåbord till Kalmar läns 12 kommuner
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Armbågskrycka
Beskrivning: Avtal gällande armbågskrycka/kryckkäpp till Kalmar läns 12 kommuner
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: Glidbräda
Beskrivning: Avtal gällande glidbrädor till Kalmar läns 12 kommuner
Del (anbudsområde): LOT-0010
Titel: Uppresningsbälte/Vårdbälte
Beskrivning: Avtal gällande uppresningsbälte/vårdbälte till Kalmar läns 12 kommuner