2. Förfarande
Förfarande
Titel: Bil och buss 2026
Beskrivning: Jämtlands Gymnasieförbund upphandlar för sin verksamhet.elbilar och dieseldrivna bussar uppdelat på tre olika anbudsområden.
Intern identifierare: 25/171
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34100000 Motorfordon
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000