Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Mark- och Anläggningsarbeten 2023
Referensnummer: 23/2
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45112000 Grävning och schaktning
II.1.4.
Kort beskrivning
Simrishamns kommun upphandlar ramavtal för Mark- och anläggningsarbeten tillsammans med Ystad kommun.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45112360 Återställande av mark, 45112700 Landskapsplanering, 45112723 Utformning av lekplatser, 45233100 Anläggning av huvudvägar och andra vägar, 45233162 Anläggningsarbeten för cykelvägar, 45233260 Anläggningsarbeten för gångvägar, 45236250 Markanläggning för parker, 45332200 VA-arbeten, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen