See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Samverkansentreprenad av nybyggnation Skene vattenverk för säkerställande av Marks kommuns framtida vattenförsörjning
Beskrivning: Upphandlingen av nytt vattenverk i Skene (ABT06) i partneringsamarbete. Upphandlingen omfattar 3 huvuddelar: 1. Byggnation av nytt VV i Skene. 2. Anslutning till befintligt dricksvattenledningsnät. 3. Ny Personalbyggnad i anslutning till VV. Målet är att finna en entreprenör som i nära samarbete med B vill och kommer att genomföra en effektiv projektering med fokus på funktion, miljö och smarta lösningar vilket resulterar i ett kostnadseffektivt vattenverk över hela livscykeln med verkningsfull drift.
Föregående meddelande: 007733-2023
Intern identifierare: 22/113
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45252210 Byggnation av vattenreningsverk
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000