754542-2023 - ResultatSverige-Stockholm: Miljörådgivning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Dynamiskt inköpssystem för naturvårds- och friluftslivsfrågor
Referensnummer: NV-02549-22
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90713000 Miljörådgivning
II.1.4.
Kort beskrivning
Naturvårdsverket inbjuder härmed att inkomma med ansökan till detta dynamiska inköpssystem avseende konsulttjänster för naturvårds- och friluftslivsfrågor.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
77400000 Zoologiska tjänster, 79421000 Projektledning, förutom bygg – och anläggningsarbeten, 90700000 Miljötjänster, 90710000 Miljöledning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen