See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Projekteringskonsulter för fjärrvärme
Beskrivning: Upphandlingen avser ett ramavtal som ska tillgodose ESEMs behov av projekteringskonsulter för fjärrvärme och fjärrkyla inom Eskilstuna kommun. Konsulterna ska bistå med projektledning, projektering och utredning av distributionsnät. Uppdrag kan avse ny- eller ombyggnation av fjärrvärmeledningar.
Intern identifierare: UH 24-37
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71300000 Ingenjörstjänster, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71321200 Konstruktion av värmesystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000