2. Förfarande
Förfarande
Titel: Anläggnings och drivmedels entreprenad etapp 3
Beskrivning: Anpassning av klargörningsplatser för flyg med tillhörande drivmedels anläggning. Södra Sverige.
Intern identifierare: 6002/2023
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten
Ytterligare klassificering (cpv): 45210000 Byggnadsanläggning, 45216000 Bygg- och anläggningsarbeten: byggnader avsedda för ordningsmakten eller brand- och räddningstjänsten samt militärbyggnader
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000