2. Förfarande
Förfarande
Titel: R1 R2 Renovering av reservoarer
Beskrivning: Kretslopp och vatten är en kommunal förvaltning och leds av Nämnden för Kretslopp och vatten. Kretslopp och vatten tillhandahåller dricksvatten med livsmedelskvalitet och avleder avloppsvattnet på ett miljöriktigt sätt. Objektet avser renovering av reservoarer i fem etapper. Anläggningen är klassad som civilt skyddsobjekt.
Intern identifierare: 23/32
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45240000 Anläggningsarbete för vattenprojekt
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000