2. Förfarande
Förfarande
Titel: AVBRUTEN - Materialåtervinning av planglas
Beskrivning: Inga inkomna anbud. Upphandlingen har avbrutits.
Intern identifierare: UH2023-13
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90514000 Återvinning av avfall
Ytterligare klassificering (cpv): 90500000 Avfallstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: SÖRAB bjuder in anbudsgivaren att lämna anbud avseende transporter och materialåtervinning av utsorterat planglas. SÖRAB sorterar planglaset före transporten och lastar på leverantörens fordon. Planerad start av leverans är 2023-11-01, avtalstid till 2026-10-31 med möjlighet till förlängning till 2028-10-31.
Intern identifierare: AVBRUTEN - Materialåtervinning av planglas