754753-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Musikinstrument – Klarinetter till hemvärnets musikkårer
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelKlarinetter till hemvärnets musikkårer
BeskrivningSyftet med upphandlingen är att teckna kontrakt med en (1) leverantör som kan tillgodose Hemvärnsmusikkårerna med 150 st. klarinetter anpassade för bruk i krävande inom- och utomhusmiljöer.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 37310000 Musikinstrument
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:106652:Lot:1