See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tekniska konsulter - Byggnadskonstruktion
Beskrivning: Avtalet omfattar konsulttjänster med syfte att säkerställa säkra, effektiva och långsiktigt tekniskt hållbara lösningar. Uppdrag inom området rör ofta projektering av byggnadskonstruktioner av kommunala byggnader av olika slag, såsom skolbyggnader, vårdhem, kultur- och fritidsanläggningar, hyresbostäder och även verksamhetsspecifika fastigheter ex. parkeringshus
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71320000 Byggtekniska konstruktionstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:96193:Lot:1