754873-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Apparater för analys av blod – D-dimer för patientnära analys
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelD-dimer för patientnära analys
BeskrivningRegion Halland upphandlar D-dimer för patientnära analys för Närsjukvården Halland inklusive vårdvalet.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 38434520 Apparater för analys av blod
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:118634:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
Optioner
Beskrivning av alternativenOption på ytterligare 20 st D-dimer utrustningar