See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kontorsmöbler
Beskrivning: Denna upphandling ska tillgodose det löpande behovet av kontorsmöbler, konferensmöbler, ljudabsorbenter med mera för Umeå kommun och avropsberättigade.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 39130000 Kontorsmöbler
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Personalrum
Beskrivning: Möbler till personalrum. Uppskattade värde per år 1 067 638 SEK
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:86932:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45421153 Montering av väggfasta möbler
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Mötesstolar
Beskrivning: Mötesstolar. Uppskattade värde per år 156 000 SEK
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:86932:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Ljudabsorbenter
Beskrivning: Ljudabsorbenter. Uppskattade värde per år 137 450 SEK
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:86932:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Balansboll
Beskrivning: Balansboll. Uppskattade värde per år 15 500 SEK
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:86932:Lot:4
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Konferens-Besöksstolar
Beskrivning: Konferensstolar och besöksstolar.Uppskattade värde per år 255 000 SEK
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:86932:Lot:5
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Barstol 1
Beskrivning: Barstol med rygg. Uppskattade värde per år 40 000 SEK
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:86932:Lot:6
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Barstol 2
Beskrivning: Barstol utan rygg. Uppskattade värde per år 40 000 SEK
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:86932:Lot:7
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Konferensbord
Beskrivning: Konferensbord. Uppskattade värde per år 200 000 SEK
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:86932:Lot:8
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: Mötesbord - Grupprum
Beskrivning: Mötesbord grupprum. Uppskattade värde per år 99 500 SEK
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:86932:Lot:9
Del (anbudsområde): LOT-0010
Titel: Besöksbord
Beskrivning: Besöksbord. Uppskattade värde per år 20 400 SEK
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:86932:Lot:10
Del (anbudsområde): LOT-0011
Titel: Klädhängare
Beskrivning: Klädhängare. Uppskattade värde per år 167 500 SEK
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:86932:Lot:11
Del (anbudsområde): LOT-0012
Titel: Enklare Sortiment
Beskrivning: Enklare sortiment inkluderas bland annat skrivborden, skåpar, stolar och avskärmning. Uppskattade värde per år 305 498 SEK
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:86932:Lot:12
Del (anbudsområde): LOT-0013
Titel: Skrivbord
Beskrivning: Skrivbord: elektriskt höj-och sänkbara skrivbord och fasta skrivbord.Uppskattade värde per år 396 400 SEK
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:86932:Lot:13
Del (anbudsområde): LOT-0014
Titel: Förvaring
Beskrivning: Förvaring, garderob, hurts och hyllsystem. Uppskattade värde per år 958 490 SEK
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:86932:Lot:14
Del (anbudsområde): LOT-0015
Titel: Tysta mötesrum 1
Beskrivning: Tysta mötesrum. Uppskattade värde per år 1 790 000 SEK
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:86932:Lot:15
Del (anbudsområde): LOT-0016
Titel: Tysta mötesrum 2
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:86932:Lot:16