2. Förfarande
Förfarande
Titel: Nyproduktion Kv Spettet 4, Lidköping
Beskrivning: Nyproduktion av bostäder på Kv Spettet 4, Lidköping
Intern identifierare: 2023-19
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45211100 Bygg- och anläggningsarbeten för bostäder
Ytterligare klassificering (cpv): 45211300 Byggnation av bostäder, 45211340 Byggnation av flerfamiljshus, 45211341 Byggnation av lägenheter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Option av ytterligare en byggnad i förfrågningsunderlaget kallad Hus2