755233-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Ytterkläder – Arbetskläder och profilkläder
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelArbetskläder och profilkläder
BeskrivningUpphandling av arbetskläder inklusive skyddskläder, skor, profilkläder för anställda hos Vätterhem AB.
Intern identifierare24/27
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 18200000 Ytterkläder
Ytterligare klassificering (cpv): 18140000 Tillbehör till arbetskläder, 18143000 Skyddskläder, 18831000 Skor med stålhätta
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelGenerell del
BeskrivningUpphandling av arbetskläder inklusive skyddskläder, skor, profilkläder för anställda hos Vätterhem AB
Huvudklassificering (cpv): 18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelDelområde 1
BeskrivningArbetskläder, skyddskläder och skyddsskor
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelDelområde 2
BeskrivningProfilkläder