2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ärendesystem för bygglovsprocessen Säters kommun
Beskrivning: Upphandlingen omfattar ett Ärendehanteringssystem som stödjer digitalt arbetssätt för handläggare på Säters kommun. Ärendehanteringssystemet ska stödja hela bygglovsprocessens delar samt kunna kommunicera med sökanden och andra berörda parter.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:99013:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 48219300 Programvara för administration, 48311000 Programvara för dokumenthantering, 48311100 Dokumenthanteringssystem