755321-2025 - Resultat
Sverige – Transporter (utom avfallstransport) – Transport av RT-flis
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Transport av RT-flis
Beskrivning: Uppdraget innebär transport av RT-flis med sidotippande lastbil med släp från NSR:s anläggningar i nordvästra Skåne till Öresundskrafts anläggning i Ängelholm samt transport av plast inne på NSR:s återvinningsanläggning på Hjortshögsvägen 1 i Helsingborg. Även andra leveransplatser inom Sverige kan bli aktuella under avtalstiden. NSR garanterar inga volymer utan körningar ska ske vid behov.
Intern identifierare: 25/0248
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60000000 Transporter (utom avfallstransport)
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000