75569-2021 - ResultatSverige-Sundbyberg: Reklam och marknadsföring
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Kommunikationstjänster
Referensnummer: SVK 2020/2042
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79340000 Reklam och marknadsföring
II.1.4.
Kort beskrivning
Svenska kraftnät avser att teckna ramavtal med en leverantör per tjänsteområde inom området kommunikationstjänster. Tjänsteområdena är: Strategisk kommunikation, Strategisk utveckling och stöd för arbete med digitala plattformar samt Produktion av film och rörlig media. Först sker en prekvalificering med utvärdering på bl.a. referensuppdrag. Sedan skickas inbjudan till upphandlingen, till max 5 leverantörer per tjänsteområde.
Ytterst begränsad möjlighet till svar på frågor under perioden 4 juli - 9 augusti.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Kommunikationstjänster inom områdena: Strategisk kommunikation, Strategisk utveckling och stöd för arbete med digitala plattformar, Film och rörlig media.