See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kommunikationstjänster
Beskrivning: Välkomna att lämna anbud i upphandling av Kommunikationstjänster! Flera kommuner i Dalarna söker nu en kommunikationsbyrå som vill vara med och utveckla kommunikationen i kommunerna. Vi söker er som kombinerar strategisk kompetens med kreativ höjd och förståelse för offentlig verksamhet. Som samarbetspartner får ni möjlighet att bidra till tydlig, inkluderande och engagerande kommunikation som stärker förtroendet för våra kommuner och gör skillnad i människors vardag. Beställarna har behov av kompletta kommunikationstjänster som täcker upp behovet när de själva saknar kapacitet att utföra motsvarande arbete med egen personal. Tjänsterna kan bland annat bestå av strategisk rådgivning, grafisk originalproduktion, tillgänglighetsanpassning, skapa texter, skapa illustrationer samt att anpassa material för webb och sociala medier där det ingår analys, resultat och uppföljning. Vill ni vara med och forma framtidens kommunikation i Dalarna? Lämna ert anbud redan idag!
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79822500 Grafisk formgivning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Grupp 1 Ludvika
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:107267:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 79340000 Reklam och marknadsföring, 79341000 Reklam
Optioner:
Beskrivning av alternativen: 24 månader
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Grupp 2 Avesta
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:107267:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Grupp 3 Falun
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:107267:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Grupp 4 Borlänge
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:107267:Lot:4