2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Ventilservice Riskulla
Beskrivning: Mölndal Energi AB söker leverantörer för service av värmeverkets ventiler uppdelat i områden: 1) säkerhetsventiler, 2) regler-ventiler, 3) Övriga ventiler. Ramavtalet skall omfatta både planerat underhåll, främst under årlig sommarrevision, och akut felavhjälpande underhåll. Rekommendation av nya ventiler och reservdelar samt inköp efter överenskommelse skall ingå.
Intern identifierare: 00103 2024
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 65000000 El-, vatten- och energiverk
Ytterligare klassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000