755900-2026 - Resultat
Sverige – Byggtekniska konstruktionstjänster – VA-konsulter Bjuv, Åstorp och Örkelljunga
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: VA-konsulter Bjuv, Åstorp och Örkelljunga
Beskrivning: Upphandlingen omfattas av utredningar, förstudier, förprojektering och grova kostnadsbedömningar som berör vatten- och avlopp, dagvatten samt skyfall. Upphandlingen omfattar även förprojektering för totalentreprenader, deltaljprojektering för utförandeentreprenader, detaljerade kostnadsberäkningar såväl total- och utförandeentreprenader. Konsulten ska även kunna delta i projektering för samverkan-/partneringprojekt.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71320000 Byggtekniska konstruktionstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:128846:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 71321300 Konsulttjänster inom VA