755978-2023 - Resultat
Sverige – Avfallstjänster – Materialåtervinning av planglas
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelMaterialåtervinning av planglas
BeskrivningUpphandlingen är avslutad.
Intern identifierareUH2023-28
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande utan föregående meddelande om upphandling
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90500000 Avfallstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 90514000 Återvinning av avfall
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
BeskrivningSÖRAB bjuder in anbudsgivaren att lämna anbud avseende transporter och materialåtervinning av utsorterat planglas. SÖRAB sorterar planglaset före transporten och lastar på leverantörens fordon.
Intern identifierareMaterialåtervinning av planglas