75601-2022 - PlaneringSverige-Göteborg: Trädgårdstjänster
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI - Markskötsel
Referensnummer: 22/19
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
77300000 Trädgårdstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Inlämnande av svar
Svar ska lämnas in via Tendsign och senaste datum för att inkomma med svar är 2022-03-01 23:59.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
77310000 Plantering och skötsel av grönområden, 77311000 Skötsel av trädgårdar och parker, 77314000 Markskötsel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
RFI avseende upphandling av markskötselentreprenad.