2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ombyggnation av kontorsbyggnad K0062 Nytomta 3, Karlberg
Beskrivning: Befintlig kontorsbyggnad om cirka 30.000m2 BTA behöver anpassas till kommande verksamhet och hyresgäst. Lokalerna är idag anpassade för normal kontorsverksamhet. Anpassningar som behöver utföras består främst i att sektionera av områden och våningsplan, ljudisolera ett flertal cellkontor och mötesrum, bygga omklädningsrum, flytta laddstolpar. Bygga om befintlig sprinkler, komplettera befintlig ventilation.
Intern identifierare: 5072/2025
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 45262600 Diverse entreprenader inom särskilda fackområden, 45262700 Ombyggnadsarbete, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 45450000 Övriga färdigställande byggnadsarbeten, 45454000 Ombyggnadstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000