See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Blodanalysutrustning (PK-INR) 2025
Beskrivning: Upphandling av blodanalysutrustning för användning i hemmiljö, av patient/anhörig, för mätning av PK-INR i samband med behandling med blodförtunnande medel.
Intern identifierare: SLSO 2025-0560
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 38434520 Apparater för analys av blod
Ytterligare klassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning, 38430000 Detektions- och analysutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Administrativa villkor och krav på anbudsgivaren
Intern identifierare: 1710993-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Generella krav
Beskrivning: Se upphandlingsdokument
Intern identifierare: 1711000-1
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Anbudsområde 1: Mätare för blodets koagulationsförmåga (PK/INR)
Intern identifierare: 1711001-2